Новини
Вівторок, 13 квітня 2021, 06:12

Веселі  пригоди у весняному лісі

 
Четвер, 25 березня 2021, 16:45

Тренінг-навчання


25 березня педагоги Бучацького ліцею взяли участь у тренінгу-навчанні, який проводився для закладів-учасників інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня, з метою реалізації обласної програми впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021 – 2024 роки. Керівник проєкту Ігор Михайлович Ковалик ознайомив присутніх із історією створення Хартії.

Заступник директора з виховної роботи Поморська А. В. представила матеріали видання "Українська Хартія вільної людини у житті Бучацького ліцею", де описані творчі напрацювання вчителів-предметників, класних керівників та керівників гуртків щодо використання цінностей Хартії. Також свій досвід роботи презентували: практичний психолог Олійник Р. І., педагог-організатор Халімон М. Б та вчитель мистецтва Мацьків Л. С.

У другій частині заходу було проведено тренінги нашими колегами із ТОКІППО – С. О. Хомою та З. М. Коротюк.

Під час заходу панувала тепла атмосфера. Організатори та учасники поділились досвідом та подискутували на різноманітні теми.

 
Четвер, 25 березня 2021, 07:24

Атестація-2021


Щиро вітаємо наших колег із успішною атестацією. Вкотре довели свій професіоналізм та високу майстерність такі педагоги: вчителі української мови і літератури Свиридюк Олександра Михайлівна та Михайлів Ганна Степанівна, зарубіжної літератури – Яремко Марія Федорівна, географії та економіки – Тітаренко Наталія Миронівна, математики – Височанська Наталія Несторівна та Фасолько Марія Дмитрівна.

Бажаємо Вам нових творчих досягнень на освітянській ниві, підкорень усіх життєвих вершин, пошани від батьків та учнів. Ми пишаємося Вами! Дякуємо за відданість своїй професії! Ви – найкращі!
 

Засідання робочої групи
Робоча група здійснює самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище» у складі директора ліцею Михайлів Г.О. , заступника директора з виховної роботи Поморської А.В., практичного психолога Олійник Р.І. та педагога-організатора Халімон М.Б.

 

Оголошення


 
Понеділок, 22 березня 2021, 19:56

Опитування
Згода батьків на розміщення фото, відео та робіт дитини у мережі Інтернет

 

 

Тиждень математики


З 15.03 по 19.03. 2020 - 2021 н. р. у Бучацькому ліцеї традиційно пройшов Тиждень математики. Щоправда, цьогоріч в онлайн-форматі. Ліцеїсти були надзвичайно активними і за допомогою відеоконференцій meet та інших онлайн-платформ, вчителькою математики Височанською Наталією Несторівною було цікаво і змістовно підготовлено та проведено цей тиждень.

Основною метою тижня було: розширення знань учнів з предмету, зміцнення позитивного ставлення до навчання, створення атмосфери, що сприяла б розвитку логічного мислення учнів, стимулювання уяви та фантазії ліцеїстів, активізації творчого потенціалу, впровадження інноваційних технологій в систему навчально-виховної роботи у ліцеї.

Протягом тижня математики відбулися такі заходи:

• Бесіда з учнями 7 класу та подача інформації для учнів усіх інших класів на тему: "14 березня - День числа Пі";

• Конкурс: "Малюнок цифрами" - I місце - Хомут Марія Хочеться відзначити усіх учасників, адже діти вразили своєю винахідливістю і талантом;

• Конкурс: "Кубик - Рубик". Переможець – Гойда Юрій, учень 8-го класу, склав кубик за 33 с.;

• Математичні перегони - 6 кл. Перемогла команда Яремка Назарія;

• Шашковий турнір.
 

GLOBAL MONEY WEEK


З 15 по 19 березня ліцеїсти стали учасниками Всесвітнього тижня грошей на тему: «Бережіть себе, бережіть свої гроші», метою якого було дізнатися більше про гроші та заощадження, а також як заробляти, управляти власними фінансами і у майбутньому вести бізнес.

У цьому допомогли їм цікаві інтерактивні заходи:З учнями 10 класу було проведено дебати « Що таке гроші та як стати мільйонером?»

«Що. таке бартер?» - учні 5 класу дізналися із казки «Про півника і бобове зернятко». Після перегляду та обговорення казки свої враження відобразили в ілюстраціях

Позитивні і негативні сторони свого першого вкладу шестикласники визначили під час гри «Копілка»


«Дитячі мрії про великий бізнес».

Дискусія з одинадцятикласниками «Довіра - основа фінансового сектору» - стала кульмінацією проведення тижня. 
Вівторок, 16 березня 2021, 19:43

Оголошення
ОГОЛОШЕННЯ

З метою аналізу стану сформованості та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти, удосконалення та розвитку освітнього середовища закладу, підвищення ефективності та результативності освітніх та управлінських процесів, у Бучацькому ліцеї в період з березня по травень 2021 року буде здійснюватися самооцінювання освітніх та управлінських процесів.

Результати самооцінювання закладу освіти будуть розглянуті на засіданні педагогічної ради 31 травня 2021р.

Запрошуємо до співпраці педагогів, учнів, батьків та громадськість Бучацької ОТГ.

Дирекція ліцею

 

У вічній славі Кобзаря


Кожного року, із настанням весни, Україна вшановує пам‘ять великого генія словесності, талановитого художника, громадського діяча та пророка - Тараса Шевченка. Творчість Кобзаря - перлина української літератури, в ній відображено національний колорит народного життя, звичаї, традиції та палку любов до своєї неньки-України.

Задля того, аби вшанувати пам‘ять митця, учні дев‘ятого класу разом із учителем української мови та літератури Халімон М. Б. та музичним керівником Мацьків Л. С. підготували виховний захід «У вічній славі Кобзаря», на якому згадали основні віхи життя поета, декламували вірші, інсценізували п‘єсу «Назар Стодоля» та поему «Катерина».

Соняшник-2021
3 березня  ліцеїсти взяли участь у ХІІ Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», яку організували та провели вчителі української мови та літератури Свиридюк О.М., Халімон М.Б. та Куліковська О.І.

Пишаємося, що наші сумлінні учні завжди радо беруть участь у всіх заходах, проєктах та конкурсах, та із гордістю й пошаною ставляться до рідної мови та її надбань.

Бажаємо всім учасникам гарних результатів і перемог! 

Участь в онлайн-занятті школи професійного становлення молодого вчителя географії


 3 березня вчитель географії та економіки Тітаренко Н.М взяла участь в онлайн-занятті школи професійного становлення молодого вчителя географії «Педагогіка співробітництва: діяльнісний підхід у навчанні», під час якого поділилася досвідом роботи та розкрила тему: «Творчість як засіб позитивної мотивації навчання учнів». Ознайомила з власним досвідом використання нестандартних форм роботи з учнями на уроках географії та економіки.

 

Я житиму сльозою серед співів


У Бучацькому ліцеї відзначили 150-річчя від Дня народження Лесі Українки. Захід підготовлено учителями української мови та літератури Куліковською О. І. та Свиридюк О. М. спільно з учнями 6 та 10 класів.

Ліцеїсти із нотками ліризму прочитали найкращі вірші поетеси та інсценізували найвідоміший твір - «Лісова пісня». Учні перенесли усіх у світ загадкових лісів надзвичайної Волині, оповитої химерними перелесниками та мавками. 

Брейн-ринг


У Бучацькому ліцеї учителем української мови і літератури та класним керівником 8 класу Халімон М. Б. було проведено брейн-ринг «Мова - духовний скарб нації». Восьмикласники-ліцеїсти старанно брали участь у кожному конкурсі і вкотре показали свою креативність, жвавість і світлий розум.

 

Конкурс снігових композицій
 
Четвер, 18 лютого 2021, 13:46

День спонтанного прояву доброти


17 лютого, у День спонтанного прояву доброти, з ініціативи педагога-організатора Халімон М. Б. та практичного психолога Олійник Р. І., учнівським самоврядуванням було проведено акцію «Скарбничка доброти», котра неабияк підняла настрій усім, хто долучився.

Акція була спрямована на те, аби кожен із ліцейної родини згадав, що навіть «найсірішим» будням можна додати краплинку яскравих барв, що творити добро насправді дуже легко.

Варто пам’ятати, що у цьому шаленому світі необхідно часом зупинитись і поцікавитись становищем тих, хто нас оточує. Щиро поспівчувати і підтримати знедолених, обняти рідних та сказати, як сильно любимо їх, промовити добре слово ближньому, щиро порадіти за його перемоги та бути подати руку під час поразок. Бо як сказав відомий К. Боув: «Доброта – мова, якою німі можуть говорити, а глухі – чути»..
І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт


16 лютого у Бучацькій філії Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України відбувся І етап конкурсу-захисту дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

У 2021 році свої роботи презентували 13 учнів у секціях правознавства, літературознавства, комп’ютерних наук, мистецтвознавства, економіки, географії та ланшафтознавства, біології та всесвітньої історії.

Конкурс-захист відбувся у два етапи. Спочатку учні захищали самостійно розроблені постери, а пізніше відбулась конференція. Директор Бучацького ліцею, Галина Омелянівна Михайлів, привітала усіх учасників, пригадала історію нашої філії, адже у стінах ліцею конкурсу-захист вібувається уже 15 раз.

Роботи усіх учасників були цікавими та змістовно представленими на конкурсі. Учні вперше презентували постери, які професійно розроблені та цікаво подані перед учасниками та членами журі.

У відділенні комп’ютерних наук представлено роботи:

- «Створення сайту-портфоліо з власно розробленими CSS стилями», виконавець Пірус Василь, учень 9 класу (науковий керівник робіт Поморська А. В.)

- «Створення віртуального 3Д туру за допомогою сферичних програм на прикладі Бучацького ліцею», Хомут Володимир, 9клас. (науковий керівник робіт Поморська А. В.)

У відділенні «Філософії та суспільствознавства»: робота на тему «Режим та облік робочого часу», виконала учениця 9 класу Олійник Ольга. (наковий керівник Урбанська Л. Є.)

У відділенні «Наук про Землю»:

-робота на тему «Фізико-географічні особливості та антропогенні перетвореність басейну річки Стрипи», виконав учень 10 класу Птиць Денис., а також дослідника робота на тему «Особливості сільськогосподарського землекористування у Тернопільському Придністер’ї». виконав учень 11 класу Любомир Ляхович (науковий керівник вище зазначених робіт  Питуляк М. В.

У відділенні «Економіки»: робота на тему «Міста-побратими Польщі та України. Сучасне співробітництво та перспективи», виконала учениця 10 класу Грунда Ангеліна. (науковий керівник Тітаренко Н. М.)

Робота на тему «Банківська система України: проблеми та перспективи», виконав учень 11 класу Олійник Андрій (науковий керівник Тітаренко Н. М.)

У відділенні «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства» представлено роботи на тему :

- «Неоромантична поетика твору Ю Яновського «Майтер корабля», виконала учениця 9 класу Кавецька Катерина, (науковий керівник Халімон М. Б.)

- «Мистецькі штрихи у кулінарії», виконала учениця 9 класу Михайлів Марія, (науковий керівник Поморський В. М.)

- «Повість Б. Лепкого «Вадим» у контексті історичної прози», виконала учениця 9 класу Касмар Софія, (науковий керівник Качмар В. М.)

- «Одне літо в житті Лесі Українки біля схилів Кременецьких гір у долині річки Іква», Гойда Наталія, 11 клас (науковий керівник Михайлів Г. С.).

У відділенні «Хімії та біології»: дослідницька робота «Ефективність застосування біологічноактивних речовин у посівах люпину білого», Марцінковська Анастасія, 10 клас. (науковий керівник Пида С.В.)

Щиро вдячні усім учасникам та їх науковим керівникам за проведену дослідницьку роботу та бажаємо надалі продовжувати цю нелегку діяльність,  здобувати  перемоги та  науково зростати.
 
П'ятниця, 12 лютого 2021, 11:08

День безпечного Інтернету - 2021


Для сучасних дітей мережа Інтернет – це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте, всесвітня мережа не тільки відкриває безмежні можливості для навчання й особистісного розвитку, а все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей та молоді.

9 лютого в світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом до безпечного Інтернету». Бучацький ліцей теж долучився до відзначення цього дня. Протягом тижня з 08.02 по 12.02 проводились заходи, спрямовані на оволодіння учнями навичками безпечної роботи в Інтернеті. Ліцеїсти переглядали та обговорювали відеоматеріали, за допомогою яких ознайомлювались з основними загрозами, що є в мережі та засобами боротьби з ними, стали учасниками Всеукраїнського онлайн-уроку «Онлайн-синергія для найкращого Інтернету». На годинах спілкування, проведених класними керівниками, психологом «Небезпеки віртуального світу» (8 клас), «Інтернет – помічник чи пастка для молоді» (9 клас), «Безпечний Інтернет та соціальні мережі» (6 клас) учні обговорювали правила користування Інтернетом, свої права онлайн та дії в разі потрапляння в небезпечну ситуацію. Молодші ліцеїсти брали участь у виставці малюнків «Ми з Інтернетом - друзі», де показали своє бачення безпечного перебування у всесвітній мережі.

 

Всеукраїнський онлайн-урок


10 лютого наш навчальний заклад долучався до Всеукраїнського онлайн-уроку з нагоди Дня безпечного Інтернету 2021. «Онлайн-синергія для найкращого Інтернету», який відбувся в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна і за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Педагоги та діти мали можливість під час перегляду трансляції отримати рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в мережі Інтернет та виконати вправи у віртуальному середовищі Google класів. 

День безпечного Інтернету


9 лютого, у День безпечного Інтернету, практичним психологом Олійник Р. І. та класним керівником 8 класу Халімон М. Б.  проведено бесіду «Небезпеки віртуального світу». Педагоги разом із учнями обговорили ситуації, які трапляються в Інтернеті через довірливе ставлення дітей. Також переглянули відео «Оnline сексуальне насильство над дітьми (кібер грумінг)». Підсумували, що варто обережніше поводитись у мережі та не розголошувати персональні дані. 

Профорінтація  щодо вступу в заклади вищої освіти МВС України
9 лютого у Бучацькому ліцеї було проведено профорієнтаційну бесіду з учнями 11 класу щодо умов вступу  до закладів вищої освіти МВС України. Зустріч провів старший інспектор  Чортківського РВП ГУНП України в Тернопільській області, майор поліції -  Сергій Василик, який розповів про умови вступу, навчання та вимоги до майбутніх вступників.

 

Зустріч із викладачами  ПНУ імені В.Стефаника


4 лютого 2021 р. до нас у ліцей завітали викладачі кафедри англійської філології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника – Ольга Артиш та Юлія Ловчук. Педагоги провели зустріч із учнями 10 та 11 класів. Майбутні випусники із надзвичайною цікавістю та ентузіазмом переглянули презентацію та отримали вичерпну інформацію про умови вступу та навчання на факультеті іноземних мов. Особливу увагу викладачі звернули на можливості та перспективи, які отримають випускники факультету. Не забули розповісти й про студентське дозвілля, якого так чекають майбутні абітурієнти. 

На початку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово (Ів. 1:1).

Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього(Ів. 1:3)


Славетні перші рядки Євангелії від Івана стали основою духовних наук у нашому ліцеї. Долучитися до кращого пізнання та розуміння Святого Письма мали можливість учні 5 -7 класів. 3 лютого відбулася зустрічі з священиком, о. Йосафатом Фітелем, ЧСВВ. Проникливе Слово, змістовні повчання, яскраве ілюстрування прикладів, як потрібно поводитись дітям, учні слухали з цікавістю. Опісля було прославлення Всемогутнього Бога молитвою та колядками.

Висловлюємо щиру вдячність о. Йосафату за незабутню та змістовну зустріч. 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 36
Бучацький ліцей    2020